jcp
31 شهریور 1401 - 08:38

شرکت‌های دانش بنیان کرمانشاه تا پایان سال ۲ برابر می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اعلام اینکه شرکت‌های دانش بنیان استان تا پایان سال ۲ برابر می‌شود، تعداد این شرکت‌ها را اکنون ۶۴ مورد اعلام کرد و گفت: باید تا پایان سال طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته به ۱۲۸ شرکت برسیم.

بهزاد باباخانی در هفتمین جلسه ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان کرمانشاه با دستورکار تشریح عملکرد دانشگاه‌ها و مراکز نوآوری در ایجاد و راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان با اشاره به برنامه ریزی استان برای افزایش ۲ برابری شرکت‌های دانش بنیان تا پایان سال، افزود: در همین راستا از ابتدای سال تکالیفی برای دانشگاه‌های استان در این زمینه مشخص شد تا بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

اقتصادنوآوریوی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بیش از ۵۵ درخواست ایجاد شرکت‌های دانش بنیان از سوی استان ارسال شده که با هشت مورد آن موافقت شده و مابقی در انتظار بررسی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه از پیگیری راه‌اندازی شهرک فناوری استان خبر داد و افزود: به این منظور در سفر هیات دولت به استان قول اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان منابع را از رییس جمهور گرفته ایم که با جدیت پیگیر تحقق آن هستیم.

وی افزود: محل راه اندازی این شهرک در اراضی چشمه سفید و به مساحت حدود ۵۰ هکتار است که امیدواریم با تخصیص این میزان اعتبار بتوانیم هرچه سریعتر زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم.

باباخانی گفت: به محض تخصیص اعتبار ایجاد زیرساخت‌ها را آغاز می‌کنیم و امیدواریم تا پایان سال کلنگ این شهرک زمین زده شود.

در این جلسه نمایندگان دانشگاه‌های استان، کارخانه نوآوری و انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان نیز اقدامات خود در زمینه راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان جدید در نیمه اول سال و برنامه‌های خود برای نیمه دوم سال را تشریح کردند.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 751234