jcp
28 اسفند 1401 - 16:41

برگزاری طرح تعالی منبر در همدان همزمان با ماه رمضان

همدان-مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان از اجرای طرح تعالی منبر در مساجد همدان خبر داد و گفت: از بین ۱۵۰ مسجد این طرح در ۶۰ مسجد اجرا می‌شود.

حجت الاسلام وحید عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از سخنرانان برجسته همدان و مبلغینی که در قم حضور دارند در این برنامه استفاده می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های ماه رمضان سازمان تبلیغات اسلامی در چند بخش همزمان با ماه مبارک رمضان در سطح استان همدان اجرا خواهد شد.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان به اعزام مبلغان و روحانیون به مناطق مختلف شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: با همکاری معاونت تبلیغ حوزه و امور مساجد بالغ بر ۷۰ نقطه تبلیغی در بخش مرکزی و بخش شرا و قهاوند مورد پوشش قرار گرفته و روحانی در ماه رمضان به این مناطق می‌روند

وی با بیان اینکه در برخی روستاها که سالهاست روحانی نداشتیم با رایزنیهای انجام شده برای این روستاها نیز اعزام روحانی را خواهیم داشت افزود: اعزام روحانیون به مناطق شهری را هم داریم که در این زمینه روحانیون می‌توانند با ورود به سامانه ظرفیت‌ها را شناسایی و انتخاب کنند در چه مناطقی می‌توانند فعالیت‌های تبلیغی خود را در ماه رمضان داشته باشند.

وی در ادامه به برنامه‌های قرآنی این سازمان در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: با همکاری‌هایی که با شهرداری صورت گرفته بالغ بر ۳۰ محافل جز خوانی منتخب در شهرک‌ها و حومه و مناطق حاشیه‌ای احیا شده و مورد حمایت و تقویت قرار می‌گیرد و در اکثر مساجد هم برنامه جزخوانی قرآن را در بازه‌های زمانی مختلف روز داریم.

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه در حوزه روزه‌ها دو برنامه ویژه برای روزه اولیهای دختر و پسر داریم افزود: این برنامه به صورت مجزا تا قبل از ۱۵ ماه رمضان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه همزمان با ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) نیز اجرای سلام فرمانده ۲ را خواهیم داشت گفت: آقای روحی خود در این مراسم حضور دارند و به صورت گسترده در همدان اجرا می‌شود.

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان همدان به برگزاری مراسم شبهای قدر در نقاط مختلف و مساجد همدان اشاره کرد و گفت: همچنین برگزاری مراسم اعتکاف دهه آخر ماه رمضان را داریم که در مسجد جامع به صورت سه دوره و در برخی مساجد اعتکاف دانشجویی و طلاب را به صورت مشترک خواهیم داشت.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی همدان افزود: در دهه ماه آخر رمضان همایش تجلیل از قاریان و حافظان قرآنی را خواهیم داشت.

وی برنامه‌های مناسبتی و تلفیق سال نو و ماه رمضان را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی، پویش‌ها و مسابقات قرآن نیزرز از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی از اجرای طرح تعالی منبر در مساجد همدان خبر داد و تصریح کرد: از بین ۱۵۰ مسجد این طرح در ۶۰ مسجد اجرا می‌شود که از سخنرانان برجسته همدان و مبلغینی که در قم حضور دارند در این برنامه استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: در واقع این طرح به صورت سخنرانی سخنرانان برجسته بعد از نماز ظهر در مساجد است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن حضور مبلغان و کارشناسان مذهبی نیز در برنامه‌ای تفریحی را در تفرجگاه‌ها داریم که مردم و مسافران می‌تواند از ظرفیت مبلغان در خصوص سوالات شرعی و دینی خود بهره مند شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100497