jcp
14 مرداد 1401 - 13:33

نماینده کنست: لاپید تسلیم جهاد اسلامی شده است / فلج شدن زندگی صهیونیستها در اطراف مرز غزه

تهران – ایرنا – ایتمار بن غفیر عضو کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که دولت یائیر لاپید برای چهارمین روز متوالی تسلیم جنبش جهاد اسلامی فلسطین شده است و زندگی صهیونیست های ساکن جنوب فلسطین اشغالی فلج شده است.

به گزارش روز جمعه شبکه رسانه جدید فلسطین ، إیتمار بن غفیر از لاپید به عنوان یک فاجعه امنیتی برای اسراییل نام برده و ابراز داشت: اگر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان این بار تهدید کند در آن صورت دولت لاپید حتما در شمال اسراییل ممنوعیت آمد و شد اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر منابع عبری خاطرنشان کردند که شهرک نشینان صهیونیست در جنوب فلسطین اشغالی ساعت های بغرنجی را پشت سر می گذارند و رژیم اسراییل در شهرک های موجود در نوار مرزی همجوار غزه به دلیل تهدیدهای اخیر جنبش جهاد اسلامی ممنوعیت آمد و شد اعلام کرده است.

در همین رابطه منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که تماس های برقرار شده میان رهبران مصر و رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکنون هیچ نتیجه ای به همراه نداشته است تا بتواند اوضاع و شرایط را به مرحله قبل از بازداشت شیخ بسام السعدی در اردوگاه جنین بازگرداند.

منابع مزبور گفتند: گردان های قدس نیروهای خود را در حالت آماده باش کامل نگه داشته است زیرا رژیم اشغالگر اسراییل در پاسخ مثبت دادن به خواسته های این جنبش که در اختیار طرف های میانجی قرار داده است، از خود سرسختی نشان می دهد.

"احسان عطایا " نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان پنجشنبه شب گفت که این جنبش تصمیم گرفته است در قبال بازداشت بسام السعدی از رهبران این جنبش سکوت نکند و موضع قاطعی اتخاذ کند.

احسان عطایا افزود: جهاد اسلامی تصمیم گرفته است تا رژیم صهیونیستی را به خاطر بازداشت «بسام السعدی» از رهبران خود ادب کند.

او ادامه داد: رژیم صهیونیستی از طریق میانجی مصری، تلاش کرده است تا وضعیت را در جبهه جنوب با نوار غزه آرام کند و آتش بسی صورت گیرد.

نماینده جهاد اسلامی در لبنان اضافه کرد، آتش‌بس همراه با شروط معینی است که جنبش آن را علنی نکرده، بلکه از طریق میانجی مصر آن را ارسال کرد و در صدر آن، پرونده اسرای جهاد در زندان از جمله السعدی و العواوده قرار دارد.

عطایا هشدار داد که اگر این آتش‌بس صورت گیرد، فقط محدود به جبهه جنوب خواهد بود و داخل فلسطین اشغالی را شامل نخواهد شد.

پیش تر شاخه گردان قدس در جنین رژیم صهیونیستی را به حملات تلافی‌جویانه تهدید کرده بود.

گردان القدس افزوده است که هرگز در برابر حمله دشمن صهیونیستی به شیخ بسام السعدی از رهبران جهاد اسلامی سکوت نمی‌کنیم و اجازه نخواهیم داد آب خوش از گلوی صهیونیست‌ها پایین برود.

بیم و هراس مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی درحالی است که دوشنبه شب در حمله دژخیمان صهیونیست به اردوگاه جنین، یک جوان فلسطینی به نام ضرار ریاض الکفرینی به شهادت رسید.

علاوه بر شهادت این جوان فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین، شیخ «بسام السعدی» یکی از مقام‌های ارشد جنبش مقاومت جهاد اسلامی در جنین توسط نظامیان صهیونیست بازداشت و در درگیری با نظامیان صهیونیست از ناحیه شکم مجروح شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536291